Bio

Narodil jsem se 26. listopadu 1992 v Českých Budějovicích do rodiny rallycrossového závodníka, což vysvětluje můj vztah k motorsportu již od dětství. V Českých Budějovicíh jsem vystudoval Střední průmyslovou školu strojní a elektrotechnickou a nyní ve stejném oboru pokračuji na ČVUT v Praze. Momentálně jsem ve 3. ročníku na fakultě strojní, obor strojírenství.

Prvního skutečného závodu jsem se zúčastnil v roce 2006 se starším Peugeotem 106 Rallye po svém otci. Byl to závod hobby rallycrossu v Kosicích u Hradce Králové. Úvod do závodní kariéry to byl velice vydařený, obsadil jsem hned druhé místo v kategorii vozů do 1400 ccm.

Od roku 2006 jsem začal závodit Mezinárodní mistrovství České republiky v rallycrossu Divize 1A, od roku 2008 navíc ještě vybrané závody Mistrovství Evropy ve stejné kategorii.

V sezóně 2009 jsem se zúčastnil soutěže Formulastar a skončil jsem v první pětce z celkového počtu padesáti účastníků.

V roce 2010 jsem úspěšně absolvoval Mezinárodní mistrovství České republiky. V polském Slomczynu jsem obsadil první místo a na závěr sezóny jsem ještě přidal dvě třetí místa v rakouském Melku a Hornu. V konečném hodnocení mi velice těsně unikl titul mistra republiky. S minimální ztrátou jsem si tak vybojoval pozici vicemistra MMČR a poprvé vyhrál pohár juniorů.

V sezóně 2011 i 2012 jsem vybojoval druhé místo v konečném hodnocení MMČR a dvě vítězství v poháru juniorů. Na tradičním Setkání mistrů 2011 v Sosnové jsem skončil na třetím místě.

Na začátku sezóny 2013 jsem byl nominován do reprezentace České republiky a díky tomu jsem se účastnil evropského šampionátu Rallycross Challenge Europe. Ve druhé polovině šampionátu jsem obsadil dvě druhá místa v Beneluxu. Díky tomu jsem si zajistil celkově čtvrté místo. Dalším získaným pohárem sezóny bylo první místo v poháru juniorů a třetí místo v mistrovství zóny střední Evropy. 

Mým dlouhodobým cílem byly starty v tom nejvyšším možném šampionátu a právě sezóna 2014 byla jedna z nejdůležitějších v mé kariéře, protože jsem poprvé okusil Mistrovství Evropy pořádané v rámci Mistrovství světa. Hned v prvním závodě jsem se probojoval do finále, kde jsem skončil na šestém místě v té nejlepší evropské konkurenci. Byl jsem zároveň prvním českým zástupcem, který se probojoval přes semifinále. Bohužel finanční náročnost byla pro můj tým neúnosná a tak jsem zbytek sezóny odjezdil v RCE, kde jsem skončil na celkovém šestém místě.  

V roce 2015 jsme poprvé vyrazili na tratě se zbrusu novým vozem Peugeot 208RX. V rámci šampionátu RCE jsem odjezdil tři závody a celkově jsem skončil na šestém místě.

V minulém roce jsem sbíral síly na letošní sezónu, každopádně sezóna to nebyla vůbec špatná. Účastnil jsem se ME a dvou závodů RCE. V RCE jsem vyhrál závod v Belgii a v Itálii jsem skončil na druhém místě. V ME v Anglii jsem skončil na sedmém místě, ve Švédsku na šestnáctém a ve Španělsku na čtrnáctém místě.

V letošním roce se s celým týmem plně soustřeďujeme na ME. Jsem přihlášen na všech šest závodů ME pro divizi S1600. Po druhém závodě v belgickém Mettetu nám patří desátá příčka.