O mně

Narodil jsem se v roce 1992 v Českých Budějovicích do rodiny rallycrossového závodníka, což vysvětluje můj vztah k motorsportu i to, jak jsem se k závodění vlastně dostal. 

Díky tátovi jsem měl možnost vyzkoušet si řízení už jako malý kluk a ihned jsem si ježdění v autech i motokárách oblíbil. Tátu jsem sledoval během jeho závodů i při práci v dílně, kde jsem začal velmi brzy pomáhat. 

Práce s auty mě bavila natolik, že jsem se rozhodl jít studovat Střední průmyslovou školu strojní a elektrotechnickou v Českých Budějovicích a potom ve stejném oboru pokračovat na vysoké škole Českého vysokého učení technického v Praze. Nyní už se plně věnuji práci, a to v rodinném podniku VETO CZ s.r.o, který je koncesionářem vozů Peugeot a také mým hlavním partnerem pro závodění.  

Zkušenosti nejen ze školy, ale především z práce v dílně, mi umožňují “postavit” si své vlastní závodní auto. Veškerá auta, se kterými jsem závodil já nebo můj otec, pocházejí z naší dílny ve Veselíčku. Auta navíc nestavíme pouze pro sebe, ale také pro další závodníky, kterým je pronajímáme.

Začátky závodění

Prvního závodu jsem se zúčastnil v roce 2006 se starším vozem Peugeot 106 Rallye. Jednalo se o závod hobby rallycrossu v Kosicích u Hradce Králové, ve kterém jsem tenkrát obsadil druhé místo v kategorii vozů do 1400 ccm. Od tohoto roku jsem se začal pravidelně účastnit závodů v Mezinárodním mistrovství České republiky v rallycrossu Divize 1A a od roku 2008 k těmto závodům navíc přibily vybrané závody Mistrovství Evropy ve stejné kategorii.

V sezóně 2009 jsem dostal možnost zúčastnit se soutěže Formulastarm pro talentované jezdce. V této soutěži jsem skončil v první pětce z celkového počtu padesáti účastníků.

Pohár juniorů se mi poprvé podařilo vyhrát v roce 2010. K tomuto umístění jsem ve stejném roce přidal také druhé místo v konečném hodnocení Mezinárodního mistrovství České republiky. Na výsledky z roku 2010 se mi podařilo navázat i v nadcházejících dvou letech, kdy jsem dvakrát vyhrál pohár juniorů a stal se dvakrát vicemistrem České republiky. V roce 2011 k těmto úspěchům přibylo navíc třetí místo ze závodů tradičního Setkání mistrů v Sosnové u České lípy.

Na začátku sezóny 2013 jsem byl nominován do reprezentace České republiky a díky tomu jsem se zúčastnil evropského šampionátu Rallycross Challenge Europe. Ve druhé polovině šampionátu jsem obsadil dvě druhá místa v Beneluxu, což mi na konci sezóny zajistilo celkově čtvrté místo. I v roce 2013 se mi podařilo vyhrát v poháru juniorů a svými výsledky jsem si zajistil  třetí místo z Mistrovství zóny střední Evropy.

Účast na Mistrovství Evropy

Zlom přišel v roce 2014, kdy jsem poprvé zažil atmosféru závodů té nejvyšší úrovně. Závody Mistrovství Evropy pořádané v rámci Mistrovství světa byly mým dlouhodobým cílem a hned v prvním závodě, kterého jsem se v šampionátu zúčastnil, jsem se dostal až do finále, kde jsem skončil na šestém místě. Byl jsem zároveň jediným českým zástupcem, který se probojoval přes semifinále. Bohužel finanční náročnost těchto závodů byla příliš vysoká, a proto jsme zbytek sezóny odjezdili v RCE.

S novým vozem Peugeot 208 RX a novými sponzory jsme se začali chystat na další sezónu. V roce 2015 jsme odjeli tři závody v rámci Mistrovství zóny střední Evropy a brali jsme celkové šesté místo. V nadcházející sezóně se nám opět naskytla příležitost závodit na Mistrovství Evropy. Zúčastnili jsme se tří závodů, kdy nejlepší umístění bylo sedmé místo z Anglie. 

Z důvodu školních povinností a pracovní vytíženosti jsme se rozhodli, že se v sezoně 2019  nezúčastníme závodů ME. Přihlásili jsme se do několika závodů v rámci Mistrovství ČR a na konci sezóny brali celkové druhé místo. 

V letošním roce je sezóna kvůli pandemii zkrácená, a tak nás čeká několik závodů v rámci domácího mistrovství, kde bychom chtěli především otestovat náš nový vůz, který jsme v posledních měsících pro závody připravovali. Očekávání jsou velmi vysoká a my věříme, že se nám podaří dosáhnout dobrých výsledků, které nám opět umožní startovat v závodech Mistrovství Evropy v příštích letech.

 

Důležité události

2015 – Popis události
2015
Nový vůz Peugeot 208 RX postavený v naší rodinné dílně
2014 – Popis události
2014
První závody na Mistrovství Evropy pořadané v rámci Mistrovství světa
2013 – Popis události
2013
Nominace do reprezentace ČR a účast v šampionátu Rallycross Challenge Europe
2011 – Popis události
2011
Třetí místo z tradičního Setkání mistrů v Sosnové
2010 – Popis události
2010
Celkově druhé místo v šampionátu MMČR a první vítězství v poháru juniorů
2009 – Popis události
2009
Páté místo ze soutěže Formulastar pro talentované jezdce
2007 – Popis události
2007
Účast ve vybraných závodech v rámci MMČR v divizi 1A
2006 – Popis události
2006
První skutečné závody v Rallycrossu v Kosicích u Hradce Králové