Sezona 2019 je za námi. Jak jsme si vedli v jednotlivých závodech?

Sezona 2019 pro nás byla odlišná od předchozích let, jelikož jsme se po delší době rozhodli nezúčastnit žádného závodu Mistrovství Evropy, ale startovat pouze v rámci domácího šampionátu. K tomuto rozhodnutí nás vedly především osobní důvody. Potřeboval jsem více času na školu, abych mohl úspěšně ukončit své studium na ČVUT, což se mi naštěstí podařilo. 

Skloubit studium se závoděním určitě jde, ale sezona nabitá závody v zahraničí a s ní spojené cestování by mou účast ve škole a školních projektech značně zkomplikovalo, proto nám řešení vynechat závody na ME přišlo správné. 

V roce 2019 jsme se zúčastnili celkem tří závodů

Na úvod sezony jsme odjeli na Slovensko. Trať na Slovakiaringu byla velmi prašná, což závody značně komplikovalo a ani nám se první den příliš nevydařil. Po prvním dni závodění jsme brali průběžné paté místo. Neděle pro nás začala poněkud lépe a my se na konec probojovali až do finálové jízdy. Bohužel start ve finále nám znemožnily technické problémy, a tak jsme na Slovakiaringu skončili celkově sedmí.

Poté nás čekaly hned dva závody ve středočeských Sedlčanech. Ten první se uskutečnil začátkem května, kdy jsem v propršeném závodě skončil ve finále druhý. Nestačil jsem pouze na Tomáše Krejčíka s jeho Škodou Citigo, a ačkoliv jsme si věřili na vítězství, s výsledkem jsme na závěr byli spokojeni. 

Druhý sedlčanský závod se konal na konci prázdnin. Tohoto závodu jsem se bohužel kvůli nemoci nemohl zúčastnit jako řidič. Tuto pozici za mě přebral táta, já jsem se v závodě angažoval jako technik a pomohl tátovi auto pro závod nachystat. Ze začátku to pro nás vypadalo na nadějné umístění, avšak během první rozjížďky táta s autem havaroval a musel ze závodu odstoupit. Náraz nevypadal vůbec pěkně, a i když byl táta poměrně otřesený, byl naštěstí v pořádku.  

Radost jsme tak alespoň měli z umístění našeho kamaráda Erwina Frieszla, který skončil třetí a pro kterého připravujeme jeho závodní auto.

Používám cookies pro co nejsnadnější použití mého webu. Budete-li nadále prohlížet můj web, předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.