Začátek sezony 2020 se blíží. Startujeme v Sosnové.

Sezona 2020 je pro nás stejně jako pro ostatní týmy poněkud netradiční. Kvůli pandemii a zamezení šíření viru je plánovaný start sezony odsunut až na konec června, na kdy jsou plánované závody v Sosnové u České Lípy. Do závodu je aktuálně přihlášeno 166 závodníků napříč všemi divizemi. My se tradičně budeme účastnit závodu Super 1600, kam se přihlásilo 10 závodníků. Program v Sosnové bude kvůli velkému počtu závodníku velmi nabitý a konkurence opravdu kvalitní a my už se velmi těšíme, že budeme moci závodit.

Posunutí sezony nám poskytlo čas na práci na závodním voze. Již klasicky jako každou sezonu si auto připravujeme kompletně sami, proto se nám každý den navíc hodí. Navíc po předchozí sezoně, kdy na jejím konci táta s autem havaroval v závodě v Sedlčanech, bylo nutné ho dát více dohromady než obvykle. Nicméně věříme, že máme nyní výborně připravené auto, troufneme si říct, že lépe než kdy předtím a jsme velmi zvědaví, zdali se naše očekávání potvrdí hned v prvním závodě.

Posezonní příprava

Během sezonní pauzy jsme stihli odjet dva testy, první na okruhu v Sedlčanech a druhý na motokárové dráze v Písku. První test v Sedlčanech na podzim dopadl skvěle, všechny inovace na kterých jsme pracovali se mi líbili, auto mi hned sedlo, po dlouhé době jsem se cítil v autě jako doma a měřené kola tomu taky odpovídaly, když jsem hned v prvních kolech překonal časy z posledního závodu MMČR.

Druhý test proběhl v Písku v chaotickém čase před prvními závody v Sosnové u České Lípy. Od minulého testu jsme nainstalovali novou pohonnou jednotku a očekávání byly samozřejmě ještě daleko vyšší než na posledním testu v Sedlčanech, což se brzdy rychle změnilo, ale o tom později. Trať jsme měli pronajatou od dvou do pěti odpoledne, ale ještě ve tři jsme byli na dílně a nedařilo se nám auto nastartovat. Po kontrole všech senzorů a funkcí jsme vyměnili benzínové čerpadlo a nakonec přijeli do Písku po čtvrté odpoledne. První svezení letošního roku vůbec nebylo takové jaké jsem si přál. Očekávání, které jsme měli od nového motoru se zdaleka nevyplnilo a naopak to bylo horší. Kontrola mapy motoru přes team-viewer a lehká úprava dat od našeho inženýra z části pomohla a tak jsme nakonec odjeli dvakrát po pěti kolech a mohli se vrátit na dílnu, protože přísná opatření ze strany magistrátu v Písku nedovolují hluk na závodní trati po paté hodině odpoledne. S hořkostí jsme se vrátili domu a začali se rozhodovat jestli do Sosnové pojedeme, nebo ne. Nakonec jsme se rozhodli, že i přes malou šanci na dobré umístění v silné konkurenci, která byla do Sosnové přihlášena pojedeme. Každý bod se na konci sezóny počítá a my bychom si přáli lepší umístění hlavně na konci sezóny.

Ačkoliv je rok 2020 pro mnohé společnosti velmi nepříznivý, naši sponzoři nám zůstali. O to více si vážíme jejich podpory a doufáme, že je budeme moci potěšit i dobrými výsledky. V letošním roce máme v plánu zúčastnit se všech závodů MMČR.

Používám cookies pro co nejsnadnější použití mého webu. Budete-li nadále prohlížet můj web, předpokládám, že s použitím cookies souhlasíte.